Kontakta oss

Huvudkontor Åhus

Besöksadress
ateljé Lyktan
Fyrvaktaregatan 7
296 35 Åhus

Postadress
ateljé Lyktan
296 81 Åhus

Leveransadress
ateljé Lyktan
Stuvaregatan
296 35 Åhus

Öppettider växel
Mån-tor 08.00-12.00, 13.00-16.00
Fre 08.00-12.00, 13.00-15.00
Tel +46 (0)44 28 98 00
Fax +46 (0)44-28 98 38

VD
Richard Wegele
Tel +46 (0)44 28 98 00
richard.wegele@ateljelyktan.se

Supportchef
Petter Björklund
Tel +46 (0)44 28 98 14
petter.bjorklund@ateljelyktan.se

Support
Malin Ahlstrand
Tel +46 (0)44 28 98 87
malin.ahlstrand@ateljelyktan.se

Ljusdesign
Martin Knutsson
Tel +46 (0)44 28 98 42
martin.knutsson@ateljelyktan.se

Belysningsberäkningar:
lightingdesign@ateljelyktan.se

Order:
order@ateljelyktan.se

Marknadschef
Jens Rosenqvist
Tel +46 (0)730 45 09 24
jens.rosenqvist@ateljelyktan.se

Support
Agneta Nilsson
Tel +46 (0)44 28 98 07
agneta.nilsson@ateljelyktan.se

Support
Rasmus Nilsson
Tel +46 (0)44 28 98 19
rasmus.nilsson@ateljelyktan.se

Ljusdesign
Lisa Olsson
Tel +46 (0)44 28 98 80
lisa.olsson@ateljelyktan.se

Övrigt:
info@ateljelyktan.se

Offert:
offert@ateljelyktan.se

Presskontakt
Hanna Strömbäck
Tel +46 (0)44 28 98 08
hanna.stromback@ateljelyktan.se

Support
Cassandra Ljung
Tel +46 (0)44 28 98 51
cassandra.ljung@ateljelyktan.se

Support
Viveka Pettersson
Tel +46 (0)44 28 98 33
viveka.pettersson@ateljelyktan.se

Kvalitetssupport
Tobias Arildsson
Tel +46 (0)44 781 23 12
tobias.arildsson@ateljelyktan.se

Reklamationer:
claim@ateljelyktan.se

Teknisk support:
technical.support@ateljelyktan.se

Stockholm/Mälardalen

ateljé Lyktan
Hesselmans Torg 9
131 54 NACKA

Butik / Showroom
DeeDee In de Betou
Mobil +46 (0)70 248 33 64
deedee.indebetou@ateljelyktan.se

Försäljningschef
Thomas Karlsson
Mobil +46 (0)706 28 99 49
thomas.karlsson@ateljelyktan.se

Produkt- och Designchef
Tommy Jäversjö
Mobil +46 (0)703 68 03 28
tommy.javersjo@ateljelyktan.se

Interiör- och exteriörbelysning
Regionchef

Sebastian Wikner
Mobil +46 (0)72 731 99 03
sebastian.wikner@ateljelyktan.se

KAM Interiörbelysning/Design
(Föräldraledig)
Lina Wingren
Mobil +46 (0)727 20 76 05
lina.wingren@ateljelyktan.se

Interiörbelysning
Jacob Flogell
Mobil +46 (0)705 46 00 37
jacob.flogell@ateljelyktan.se

Interiörbelysning
Åsa Fjellstad
Mobil +46 (0)705 25 15 52
asa.fjellstad@ateljelyktan.se

Exteriörbelysning
Richard Lindblad
Mobil +46 (0)768 37 50 87
richard.lindblad@ateljelyktan.se

Interiör- och exteriörbelysning
Östergötland, Närke, Södermanland

Robert Pettersson
Mobil +46 (0)705 28 98 42
robert.pettersson@ateljelyktan.se

Exteriörbelysning Stockholm
Interiör- och exteriörbelysning
Dalarna, Gävleborg

Christoffer Boqvist
Mobil +46 (0)702 69 19 61
christoffer.boqvist@ateljelyktan.se

Ljusdesign
Lina Svedestedt
Mobil +46 (0)702 85 81 79
lina.svedestedt@ateljelyktan.se

Göteborg/Västsverige

ateljé Lyktan
Sofierogatan 3G
412 51 Göteborg

Regionchef
Anders Ohlin
Mobil +46 (0)706 34 20 20
anders.ohlin@ateljelyktan.se

KAM Interiörbelysning
Mats Gadolin
Mobil +46 (0)702 49 77 45
mats.gadolin@ateljelyktan.se

Interiörbelysning
Claes Adeskog
Mobil +46 (0)706 28 98 45
claes.adeskog@ateljelyktan.se

Interiörbelysning
Tobias Lejon
Mobil +46 (0)705 28 98 96
tobias.lejon@ateljelyktan.se

Exteriörbelysning
Danijel Jurkovic
Mobil +46 (0)727 18 98 05
danijel.jurkovic@ateljelyktan.se

Malmö/Sydsverige

ateljé Lyktan
Slussgatan 10
211 30 Malmö
Tel +46 (0)706 34 20 20
Besök endast mot tidsbokning!

Interiör- och exteriörbelysning
Regionchef

Anders Ohlin
Mobil +46 (0)706 34 20 20
anders.ohlin@ateljelyktan.se

Interiörbelysning
Claes Adelind
Mobil +46 (0)70 247 74 49
claes.adelind@ateljelyktan.se

Interiörbelysning
Tobias Lejon
Mobil +46 (0)705 28 98 96
tobias.lejon@ateljelyktan.se

KAM Exteriörbelysning
Produktchef BEGA

Kenny Nylund
Mobil +46 (0)727 29 18 32
kenny.nylund@ateljelyktan.se

Exteriörbelysning
Klas Vegehall
Mobil +46 (0)70 528 98 21
klas.vegehall@ateljelyktan.se

Interiör- och exteriörbelysning
Martin Majak
Mobil: +46 (0)761 01 42 36
martin.majak@ateljelyktan.se

Mellersta och norra Sverige

ateljé Lyktan
Västra Varvsgatan 3
972 36 Luleå

Interiör- och exteriörbelysning
Regionchef

Sebastian Wikner
Mobil +46 (0)72 731 99 03
sebastian.wikner@ateljelyktan.se

Interiör- och exteriörbelysning
Johan Jansson
Mobil +46 (0)735 08 41 20
Fax +46 (0)8 664 25 50
johan.jansson@ateljelyktan.se

För de senaste nyheterna.